Dnes bych Vám ráda vyprávěla jeden z nejlepších a zároveň nejzajímavějších zážitků, co mě v Londýně potkal. Ačkoli jsem navštívila i Hampsteadské divadlo a hru Hello/Goodbye, která byla super už jen proto, že měla titulky, takže se mi lépe rozumělo, přesto muzikál měl příběh, a to nejen samotné představení, ale celková situace. No posuďte sami. Pokračovat ve čtení „Anglie – Lion King“
Anglie – Židé a život s nimi
Nevím, kolik toho tak lidé o židech vědí, já však při příjezdu do rodiny nevěděla zhola nic. Možná i proto, mi to všechno přišlo zajímavé. Nyní ovšem mám trochu zmatek v tom, co vše byly výsady židů, a co Britů. Židů je v Londýně neuvěřitelně moc a já navíc bydlela v židovské oblasti, takže jsem pomalu nikoho jiného nepotkávala. 9 z 10 češek, co jsem tam potkala, byly v židovských rodinách, které se lišily pouze mírou dodržování zvyků a má rodina patřila mezi ty ortodoxnější. Pokračovat ve čtení „Anglie – Židé a život s nimi“
Anglie – má nová rodina a práce
Druhý článek se bude týkat rodiny, u které jsem těch téměř 8 měsíců žila.
„Moje“ rodina se skládala z rodičů a dvou chlapců (11 a 13 let). Otec (53) byl vedoucí právního oddělení a paní (51), původem Američanka, pracovala jako manažerka prodeje. A měla bych asi upozornit, že to byli židé. Od toho se potom odvíjelo téměř vše. Pokračovat ve čtení „Anglie – má nová rodina a práce“
Anglie – dojmy
Předem musím upozornit, že tento článek vznikl na základě mých vlastních zkušeností. Nebyla jsem všude a asi jako každý člověk jsem ovlivněna subjektivním pohledem na věc. Pokračovat ve čtení „Anglie – dojmy“
Amerika – New York, 9. a 10. den
Devátý den jsme začaly procházkou nad městem, navazovala kousek od našeho hostelu. Je to taková ulička se stromy, květinami a dřevěnými lávkami. Je velice příjemné a zajímavé, když člověk nemusí jít špinavými ulicemi. A pak jsme vyrazily do Greenwich village najít dům Přátel. Ten jsme našly, ale překvapilo nás, že je úplně mimo a schovaný mezi baráky. Stálo u něj dalších 8 lidí. Pokračovat ve čtení „Amerika – New York, 9. a 10. den“
Amerika – New York, 4. – 8. den
4. den
Kamarádka se domluvila se spolužačkou a odjela za ní k Niagarským vodopádům. Jelikož pro mě už tam nezbylo místo, zůstala jsem v NY a měla v plánu projít si místa, která kamarádku nezajímají. Cestou od autobusu, kam jsem byla kamarádku vyprovodit, jsem se procházela ulicemi a hledala v suvenýrech ty nejvhodnější a nejlevnější. Nic kloudného jsem ale nenašla. V pět jsem se dostala až k hotelu, kde jsem usnula. Pokračovat ve čtení „Amerika – New York, 4. – 8. den“
Amerika – New York, 2. a 3. den
Druhý den jsme se rozhodly jít pěšky skrz šest ulic a dojít tak na pátou avenue. Tak jsme začaly u trojúhelníkové Flatiron Building – jedné z nejznámějších budov New Yorku. Odtamtud jsme zamířily skrz známou 5. avenue až k Empire State Building, kde jsme se nechaly vyvézt výtahem, prošly uličkami v domě a ocitly se nad městem. Bylo tam ale strašně moc lidí a hrozné vedro. Vytáčelo mě, jak se lidé všude cpou a jsou bezohlední. Výhled byl však krásný, nicméně mě překvapilo, že se dalo koukat pouze skrz díry v plotě. Pokračovat ve čtení „Amerika – New York, 2. a 3. den“
Amerika – New York, 1. den
Léto 2013 jsem strávila na dětském táboře. Přesněji jako pomocná síla v kuchyni amerického dětského tábora, tři hodiny vzdáleného od světoznámého města New York City. Po dvou měsících plných přípravy jídla a uklízení pro zazobané děti z celého světa jsme celí nedočkaví byli dovezeni na newyorské autobusové nádraží Port Authority a můj dosavadní největší cestovatelský zážitek mohl pokračovat už na plné obrátky. Pokračovat ve čtení „Amerika – New York, 1. den“
Amerika
Lidé mají většinou na Ameriku dva různé názory. Buď: „No jo, Američani, ty si vo sobě myslej bůhvíco a naši jim to žerou,“ anebo: „Týjo, tam je to úžasný, ve filmech to vypadá skvěle, hned bych tam jel/a!“ Jaká je ale pravda? Někde uprostřed. Úžasný to tam je, stojí za to to vidět, ale žít tam bych asi nechtěla. Pokračovat ve čtení „Amerika“