Amerika – New York, 2. a 3. den

Druhý den jsme se rozhodly jít pěšky skrz šest ulic a dojít tak na pátou avenue. Tak jsme začaly u trojúhelníkové Flatiron Building – jedné z nejznámějších budov New Yorku. Odtamtud jsme zamířily skrz známou 5. avenue až k Empire State Building, kde jsme se nechaly vyvézt výtahem, prošly uličkami v domě a ocitly se nad městem. Bylo tam ale strašně moc lidí a hrozné vedro. Vytáčelo mě, jak se lidé všude cpou a jsou bezohlední. Výhled byl však krásný, nicméně mě překvapilo, že se dalo koukat pouze skrz díry v plotě.

Empire State Building

Přes Madison Square Garden (stadion New York Rangers (hokej) a New York Knicks (basket)) jsme pak došly přímo na Times Square. Čím víc jsme se blížily, tím víc lidí tam bylo. Times Square má všude billboardy, televizky, obrazovky – náměstí hraje všemi barvami. Kamarádku zklamalo, jak je to náměstí malé, mě zase překvapilo, že má dvě strany. Myslela jsem si, že ten známý pohled na Times Square je prostě na jednom místě, ale ne – je na obou stranách. Všimly jsme si tam rockové kavárny Hard rock Café, kam jsme vlezly a fotily. Obdivovaly jsme třeba kytaru Paula McCartneyho a George Harrisona.

New York Public Library

Odtud jsme pak zamířily do veřejné knihovny New York Public Library. Nádhera! Stará budova s tlustými stěnami, podobné našim zámkům. Uprostřed paneláků a mrakodrapů se prostě rozprostírá mohutná budova se sloupy a lvy. A interiér jakbysmet. Krásná knihovna jak z filmů, upravená a starobylá, všechny knížky stejné. A nejlepší je ten jejich obchod! Knížky, záložky, notýsky, citáty…

Grand Central Terminal

Okouzlené jsme došly na nádraží Grand Central Terminal. Krásný strop se souhvězdími a straaašně moc lidí. Odtamtud to bylo kousek k Chrysler building, která je podobná Empiru, ale když jsme kolem ní prošly, ani jsme si jí nevšimly. Když jsme se pak vrátily, dovnitř se stejně nedalo jít, takže to nás pěkně zklamalo. To už bylo ale 18 hodin a nic jiného jsme zkusit nechtěly, byly jsme unavené, tak jsme jen zaskočily zpátky na Wall street, protože jsme si uvědomily, že jsme se nevyfotily u toho slavného obrovského býka. Tam jsme si vystály dlooouhou frontu, vyfotily se s býkem jak zepředu, tak zezadu a jely metrem domů.

Býk na Wall street

3. den byl zabijácký. Ráno jsme skoro nemohly vstát, jak nás všecko bolelo, hlavně nohy, ale překecaly jsme se a vyrazily do města. Měly jsme na programu Rockefellerovo centrum, Trump Tower a Central Park.

Do Rockefellerova centra jsme šly přes Times Square, kde jsme se znovu vyfotily a prošmejdily obchod bonbonů M&M. Zahlédly jsme také policisty na koních. Rockefellerovo centrum – soukromý komplex 19 budov – jsme málem přehlédly. Nakonec jsme tam teda vešly a byly zklamané – samé zmatené nepřehledné nepopsané chodby s obchody. No ale na jednom větším rozcestí dávaly vzorky limonády zdarma, tak alespoň něco. 😀 Byly teda dost sladké, ale darovanému koni… Stihly jsme se ještě stavit v Lego obchodě, kde bylo z lega zhotovené naprosto vše, na co si jen vzpomenete.

Došly jsme až ke katedrále Svatého Patricka, která byla bohužel celá obložená lešením, takže nebylo vůbec nic vidět, no alespoň jsme šly dovnitř, a tam totéž. Tak jsme si vyfotily dvě kapličky po stranách a vydaly se pryč. Nohy nás už ale strašně bolely. Zamířily jsme pak do Central Parku a cestou potkaly Muzeum of Modern Art (MoMA). Zalezly jsme jen do prodejny suvenýrů – byl to nejhorší a nejnudnější obchod, co jsme navštívily, a tak jsme dovnitř muzea ani nešly, stejně na moderní umění nejsme moc zvědavé, a pokračovaly jsme dál po páté avenue. Narazily jsme na Tiffanyho, navštívily Trump Tower. Čekala jsem spoustu kaváren a ona tam je jen jedna restaurace, ale přesto to byl luxus nad luxus. Všechno žulové lesklé, vodopád na stěně, kytky… Rockefeller se může jít zahrabat. Nicméně přístupný je fakt jen malý kousek budovy.

Bethesda Fountain

Nakonec jsme teda dorazily do toho Central Parku. Hned na kraji je ze Sám doma známý Hotel Plaza – celej obestavěnej lešením. Začínaly nás ty rekonstrukce trochu štvát. Po příchodu do parku jsme narazily na nejkrásnější most, prošly jsme se kolem rybníčků, zahlédly jsme kolotoče a zeptaly se na cestu k The Mall, abychom zjistily, že to je ta dlouhá cesta s trochou pouličních prodejců. Stromy dělají trochu takový tunel, všude kolem je zeleno. Teda dost přelidněné, ale krásné místo. Pak jsme prošly až tam, kde Kevin utíkal před banditama a náhodou si všimly krásné bílé budovy u rybníka, jakoby restaurace se sloupy, také známé z mnoha filmů.

The Mall

V celém Central Parku bylo ale šílené vedro. Nemohly jsme už ani chodit, jak jsme byly utahané. Kvůli tomu jsme ani moc nefotily – neměly jsme náladu. Narazily jsme pak na další rybník, na kterém pouštěly lodičky, a já si uvědomila, že kdykoli ve filmu pouštěj lodičky na vodě, je to přímo na tomto rybníčku.

Conservatory water

Když jsme díky mapce zjistily, že jsme ve třetině Central Parku, tak jsme šly přes pátou avenue zpátky dolů k Times Square. A cestou kolem parku nebylo nic, co by stálo za zmínku. Jen obytné domy. Konečně na konci parku začaly značkové obchody jako Gucci, Guess, Armani, Prada, Zara, Tiffany, Hollister, Hillfiger, Luis Vuillton, čokolády Lindt atd. a také tuny lidí. Celé ztahané jsme došly zpět na Times Square, kde jsme povečeřely v McDonaldu. Pak jsme se ještě stavily v obchodu Disney a jely domů.

Times Square

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *